Opinia pisarza

opinia pisarza

Książki j. k. Rowling ” wywołały różne opinie ze strony innych autorów, opowiadania dla dzieci.BBC, Świat, rozmawiał z Wiktorem Carvajal, chilijski pisarz, który jest autorem ponad 20 książek dla dzieci i młodzieży „potwora TAK dużym”, „Prezenty wiatru”, „Złodziej i Rundy” i Mamire, ostatnie dziecko”, o fenomen Harry ‚ ego Pottera.Jako pisarz, czytelnik i właściciel księgarni w Santiago, Chile, Carvajal nie krył swojego entuzjazmu, czarodziej, najbardziej znany w ostatnim czasie.

Masz jakieś zdanie na temat książek Harry Potter?

Przeczytałem i mi się podobało bardzo.
Zastanawiałem się, jak dziecko lub młody człowiek. Uważam, że to książki, które są dobrze napisane, rozsądnie.

książki Harry Potter
To saga, która zbiera bardzo dobre tradycji anglosaskiej istot, fantastyczny wieczór, Brugia, i bardzo dobrze rozwiązany, temat rzeczywistości i magii, w Londynie, z tej platformy, tak jak specjalne stacji pociągu, że niewiele mogą uzyskać.I myślę, że jest inna łaska. Jak mówimy w języku angielskim, autor „dał kij na kota”, bo trafiły z jednego uderzenia z tematem, który przyciąga uwagę milionów czytelników.Tutaj, w Chile porównaliśmy dużo, źle, w porównaniu, bo nie odpowiada, „Władca Pierścieni” Tolkiena, w odniesieniu do literacki fenomen z punktu widzenia czytania, ale nie pod względem jakości literackiego i głębokości.Jeśli człowiek zaczyna myśleć, od czasów starożytnych Collodi „Pinokio” lub Saint-Exupéry „mały Książę”, nie stało się nic takiego, co autor, czy autor będzie w stanie przyciągnąć zainteresowanie dużej liczby ludzi.Dalej, że Rowling stworzyła nowe rzeczy, jeśli ktoś czyta „Władca Pierścieni” upewnij się, że Tolkien stworzył cały świat i mitologii. Ale autor ” Harry kontynuuje tradycje dzieci magów, od ciemnej strony magii. Dlaczego wtedy ona staje się zjawisko, a nie innych autorów, które pływały w jednej i tej samej wody?Myślę, że pisarz, świadomie lub nieświadomie (skłaniam się bardziej za drugie), udało się połączyć w tej serii jest szereg elementów, które można znaleźć na innych pisarzy.

Roald Dahl-pisarz

Na przykład, Roald Dahl, pisarz, dużo czyta, w Chile, stworzył postać Matylda, która ma te same możliwości co i Harry ‚ ego.Dziewczyna, z określonymi uprawnieniami, których rodzice są katastrofy, że prawie to samo, co być sierotą. Niego zrezygnowali rodzice, którzy uciekają z Londynu, ponieważ są one zaangażowane w przekręt, i Matylda przyjęty jeden nauczyciel.Tam jest jeden element, który bardzo przyciąga dzieci, to szczęście, identyfikacji, uczucia litości, ta postać jest przegrany.Wuja Harry ‚ ego, na przykład, są tak katastrofalne, jak rodzice, Matylda.Nie chcę powiedzieć, że pani Rowling skopiowany, ale najwyraźniej wie Roald Dahl i jego książki.Tam jest jeden składnik. Inny-to taka tradycja w świecie magii, co pochodzi nawet z sagi Króla Artura, Czarodzieja Merlina.

Roald Dahl-pisarz

Inny skutek dla mnie, i jest to opinia bardzo osobista, to opowieść policji Agaty Christie. Również uważam, że elementy mitologii grecolatina.Czyli Harry Potter-to jak rezerwuar, że concita najważniejszych elementów i bardziej decydujące dla kultury Zachodniej.Uważam, że dzieci odkrywają i potrafią czytać, ale nie potrafią świadomie, że czytasz te wszystkie rzeczy, ale stają się znane, są one znane.A poza tym, nie należy zapominać, że magia to stało się modne w te dni.Myślę, że Rowling będzie po tym, jak zebrać to wszystko jak przepis na dania. Myślę, że po prostu zacząłem pisać i poczuła dotyk czarodziejskiej różdżki „dał trzymać kota”.Jakie to mogłoby wyjaśnić, dlaczego fenomen literatury dziecięcej, staje się zjawiskiem dla dorosłych?Saga była ta cnota, którą jest połączyć dorosłego i dziecka poprzez książkę, rzecz, o której możemy autorzy zawsze staramy się uzyskać tak i nie udało się.

Piszemy książki, mając nadzieję, że będą one odczytywane na dzieci i rodziców lub wnuków, dziadków, i nie ma sprawy… dlatego, że dorośli żyją w swoim świecie i myślą, że rzeczy dzieci należą do świata, jak i osobno.Myślę, że w tej serii stworzył pomost pomiędzy dziećmi i rodzicami z dużym zainteresowaniem, niż dorośli postrzegają na chłopców.Ta pasja do czytania ze strony dzieci, ostrzelali telewizji i gier wideo, to nie jest coś wspólnego, coś, co niepokoi rodziców i nauczycieli.I jak ta książka osiągnie tego celu, tak lekkiej i pięknej, dorośli poczuli ciekaw, aby dowiedzieć się, co przyciągało sposób.Oczekuje się, że następna książka? Jak ciekawość czytelnika/pisarz i entuzjazm malucha?Czekałam z wszystkie punkty widzenia. Jako pisarz i jako dziecko.