Jakie są korzyści z czytania literatury?

czytanie
Pomimo coraz bardziej skąpe, eksperci twierdzą, że wiele korzyści czytania pacjenta, szeroki i głęboki.Upewnić się, że literatura wychowuje i sprawia, że lepiej ludzi, to trochę odważne i trudne do udowodnienia, ale z pewnością korzyści z czytania są niezliczone. Powiedział, że jest to jeden z najlepszych sposobów komunikowania się z samym sobą, że jest to sposób, aby poznać i zrozumieć siebie nawzajem.

Również, że książki uczą nas myślenia, i myśl buduje wolnymi ludźmi. Ale za te miejsca do wspólnego użytku i przyjemności, które dostają dobre czytelnicy, naukowcy zbadali efekt, jaki tworzy do czytania na twarzy i, przede wszystkim, ustalili, że pewien rodzaj odczytu powoduje określone zmiany w osobowości czytelnika.

Począwszy od 2006 roku, Raymond Morze i Keith Oatley, naukowcy z uniwersytetu York w Toronto w Kanadzie, odpowiednio, twierdzą, że ludzie, którzy czytają literaturę, mają większą эмпатией, czyli lepiej jest w stanie zrozumieć i postawić się na miejscu innych ludzi, a także do postrzegania świata z różnych punktów widzenia. Miłego czytania literatury, w wyniku, zamienia się w istotę, więcej samokrytycyzmu, które z kolei można zrozumieć i zakwestionować lepszej opinii, przekonań i poglądów innych ludzi.Ale, zdaniem ekspertów, te cechy są tylko produkt czytania, głęboka (deep reading”), w przeciwnym czytania zanika, lekki i przypadkowej, że dławi się z dnia na dzień, z powodu nowych technologii.

Czytanie pobudza wyobraźnię

Czytanie pobudza wyobraźnię

Ostatnie badania z zakresu kognitywistyki, psychologii i neurologii wykazały, że „głębokie czytanie” -czytanie przestrzenny, bogate w szczegóły, uczuć, problemów, emocjonalnych i moralnych – to wyjątkowe doświadczenie, bardzo różni się od prostego względu słów.

Na dzień dzisiejszy, to, być stale narażone na ekrany zmniejszyła się nawyk czytania książek, papieru. Coraz więcej faktów pokazują, że czytanie w Internecie-jest to mniej atrakcyjne, nawet dla „digital native”. W 2013 roku, na przykład, Agencja Literatury Narodowej wielkiej Brytanii ogłosił wyniki badań, które przeprowadzono na 34.910 młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Naukowcy doszli do wniosku, że 39 % dzieci i młodzieży czyta codziennie przez urządzenia elektroniczne, a tylko 28 % czyta materiały drukowane. Ci, którzy czytali tylko na ekranie, były trzy razy mniej prawdopodobne, aby powiedzieć, że kocham czytać i o jedną trzecią mniej prawdopodobne, aby mieć swoją ulubioną książkę.

Te nawyki czytania lub raczej „nie do czytania” budzą szczególny niepokój w tym świecie szybko, że za każdym razem, kiedy pozostaje mniej czasu i chęci, aby zanurzyć się w czytanie, rzeczowy i spokojny. Tak że, jak wynika nauce, dobrych czytelników, którzy byli ludzie bardziej wnikliwe, obserwatorzy i, być może, ogólnych, najwyraźniej, znajdują się w stanie upadku.

Wzrost inteligencji

Wzrost inteligencji

Victor Nell, psycholog testowany przez magazyn Time, odkrył, że gdy czytelnicy cieszyć się doświadczenie czytania, tempo czytania staje się wolniejszy. Połączenie szybkiego dekodowania, płynność słów i postęp powoli, bez pośpiechu, daje „czytelnicy głębokie” czas, aby wzbogacić ich odczyt z narady, analizą i własnymi wspomnieniami i opiniami. To w tym czasie, w którym czytelnik może zawiązać bliską przyjaźń z autorem, a raczej z postaciami z tym wszechświecie jest napisane. To jest ten moment, że czytelnik jest wzbogacony o nowego życia, co znajduje się w innym świecie.

Ale zostały zidentyfikowane jeszcze więcej korzyści. Badanie Uniwersytetu Emory, opublikowanym w dzienniku w języku angielskim „The Independent”, odkrył, że czytać książki, które będą zachęcać i inspirować moc połączenia w naszym mózgu, efekt, który może trwać do pięciu dni. Ponadto, w trakcie badania przeprowadzonego na Uniwersytecie w Sussex w 2009 roku, wykazały, że czytanie jest jednym z działań, bardziej spokojne, które mamy w naszej dyspozycji, według wyników badania, wyżej, niż słuchanie muzyki, spacer lub wziąć dobry łazienka.Znowu jest pewność stare powiedzenie, zgodnie z którym czytanie jest w głowie to, że ćwiczenia fizyczne ciała.